KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13242069
nr 1324 2069
Alfred Collin
(1880-1944)
Oljemålning, Alfred Collin (1880-1944), Bränningar vid Gluppö, Bohuslän. Signerad A Collin. Olja på pannå, 75x120 cm
Alfred Collin, svensk bildkonstnär född i Falun 1880, död 1944.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 4 maj 2020
kl 20:54:04
28/4 21:02:37
1.000 kr
4/5 20:10:03
Alfred Collin
Läs mer om Alfred Collin